vize işlemleri

Bulgaristan Vizesi

İçindekiler

 

 Bulgaristan vizesi Balkanlar seyahati için son derece çok fazla kişi tarafından tercih edilen bir vizedir. Eğer ki Dünya seyahatinizde Balkanlardan başlamak istiyorsanız Bulgaristan son derece iyi bir tercih olacaktır. Ya da her yeri gördüm bir de Bulgaristan ülkesini göreyim diye düşünüyorsanız şimdiye kadar görmediğiniz için çok şey kaybettiniz diyebiliriz. Ayrıca bütün bunların yanı sıra daha Bulgaristan ülkesi pek çok alanda da atılımlar yapan bir ülke olduğu için pek çok farklı sebepten dolayı da Bulgaristan’ı ziyaret etmek isteyebilirsiniz. Durum böyle olunca da iş her zaman için Bulgaristan vizesi almaya geliyor.

En Hızlı Vize Danışmanlık Hizmetleri merkezi sizlere Bulgaristan seyahati için bu alanda en tecrübeli olan vize danışmanını yönlendirerek Bulgaristan vizesine en hızlı şekilde sahip olmanızı sağlar. Bu sebepten dolayı da Bulgaristan vizesi almak En Hızlı Vize ile son derece kolay olacaktır.

 Bulgaristan Türklere Vize İstiyor Mu?

 Bulgaristan Türklere vize istiyor mu konusunda yapacağımız yorum tamamen Bulgaristan ülkesinin güncel olarak hangi pasaportlara ayrıcalık yaptığı ve vize politikasının dünya çapında ne gibi yürütüldüğüdür. Çünkü bu noktada her ülkenin farklı bir tutum sergilediğini görmekteyiz. Kimi ülkeler herhangi bir pasaporta sahip olan hiçbir ülke vatandaşını vizesiz bir şekilde ülkesine kabul etmezken bazı ülkeler bir takım pasaportlara ayrıcalıklar tanıyabiliyor. Bulgaristan’ın da bazı ülkelere pasaport tiplerine göre vize geçiş hakkı tanıdığını görmekteyiz.

 Bulgaristan ülkesine vizesiz bir şekilde geçiş yapmak için de bazı şartlar söz konusu olacaktır. Bu noktada en çok avantaja sahip olan pasaport tipinin sadece hususi pasaportu olduğunu görmekteyiz. Çünkü hususi pasaportlara geriye dönük olarak 180 günlük bir süre içerisinde 90 gün boyunca Bulgaristan seyahati serbest olacaktır. Türkiye Cumhuriyeti diplomatik pasaport ya da hizmet pasaportu sahibi olan vatandaşlarımızın ise sadece 30 günü aşmamak şartıyla Bulgaristan’a direkt olarak bir geçiş ve konaklama yapma şansı olacaktır. Umuma mahsus pasaport sahibi olan Türk vatandaşlarımız da herhangi bir vize türü için işlem yapmadan Bulgaristan’a giriş yapamıyor.

 Bulgaristan Vizesi Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir Mi?

 Bulgaristan vizesi başvurusu için randevu gerekir mi? Konusu ile ilgili olarak tabii ki de vize randevusu olmadan Bulgaristan dış temsilciliklerinde herhangi bir vize işlemi yapılmasının söz konusu bile olamayacağını söylemek mümkün olacaktır.

 Bulgaristan vize randevusu almak için Bulgaristan Dışişleri Bakanlığı ya da Bulgaristan büyükelçiliği internet sitesi üzerinden kendi mail adresinizle bir oturum açmanız ve vize randevusu talebi oluşturmanız gerekecektir. Bulgaristan vizesi için vize randevusu talebi oluşturma şartları da vize ön bilgilendirme formunu doldurmaktan geçer. Bulgaristan vizesi ön başvuru formu doldurulurken sizden yüzeysel olarak bir takım önemli bilgileriniz talep edilir ve bu doğrultuda vize işlemlerinize ilk adımı atmış olursunuz.

 Bulgaristan Vizesi Almak İçin Gerekli Olan Belgeler Neler?

 Bulgaristan vizesi almak için gerekli olan belgeler neler hususunda vize danışmanınıza da mutlaka çok iş düştüğünü söyleyebiliriz. Aşağıda yer alan Bulgaristan vize başvuru belgeleri hazırlanırken vize danışmanınız da seyahat belgeleri ya da seyahat sağlık sigortası gibi bir takım belgelerde sizlere son derece büyük bir destek olacaktır. O halde Bulgaristan vize başvuru belgelerine birlikte göz atalım.

 •  Bulgaristan vize ön bilgilendirme formu ve başvuru formu çıktısı
 •  Bulgaristan ülkesine gidiş amacınızı belirten bir vize talep dilekçesi
 •  Yeni tarihli alınmış olan ve Bulgaristan yolculuğu sonrası da en az 6 aylık bir süresi olan güncel pasaport
 •  2 adet vesikalık ya da biyometrik fotoğraf
 •  Bulgaristan vize harç dekontu
 •  Türkiye’de ikamet ettiğiniz adres bilgileri
 •  Evliyseniz evlilik cüzdanınızın fotokopisi
 •  Bankadan onaylatılmış olan bir hesap dökümü
 •  Yurt dışı seyahat sağlık sigortası poliçesi
 •  Davet mektubu
 •  Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 •  İmza ve parmak izi örneği
 •  Bulgaristan’da ikamet edeceğiniz adres bilgileri ve giriş çıkış tarihleri olan bir belge
 •  Bulgaristan gidiş ve dönüş uçak biletleri

 Bulgaristan vizesi almak için hazırlayacağınız bütün bu evraklar Bulgaristan Büyükelçiliği yabancılar ve göç idaresi vize işleri daire başkanlığı tarafından tek tek kontrol edilip talep etmiş olduğunuz vizenin türüne bağlı olarak da değerlendirilmeye alınacaktır. Yapılan incelemeler sonucunda Bulgaristan’a gitmeniz için herhangi bir engel söz konusu olmazsa Bulgaristan vizeniz en kısa süre içerisinde tarafınıza teslim edilmek üzere çıkartılır.

 Bulgaristan Hangi Vizeleri Veriyor?

 Bulgaristan hangi vizeleri veriyor konusu da Bulgaristan için hazırlamanız gereken vize talep dosyasında yer alacak olan pek çok belge açısından son derece büyük bir önem taşır. Bu sebepten dolayı Bulgaristan ülkesinin vermiş olduğu vizeleri inceleyecek olursak; Bulgaristan turistik vize, spor müsabakası vizesi, gazeteci vizesi ya da Bulgaristan ziyaret vizesi gibi vizeleri görebiliriz. Bütün bu vize türlerinin isminden de anlaşılacağı gibi her biri Bulgaristan ülkesine neden gideceğini hakkında bilgi verir.

 Bulgaristan vizesi için en popüler vize türleri arasında bir de Bulgaristan ticari vize gelmektedir. Bulgaristan seyahatiniz tamamen ticari bir amaca dayalı ise mutlaka Bulgaristan ticari vize alarak şirketinize ait bütün resmi detayları Bulgaristan büyükelçiliğine sunmak zorunda kalacaksınız. Bununla birlikte diğer pek çok Bulgaristan vize türü adına bir takım belgeler hazırlamanız da gerekecektir.

 Bulgaristan Vizesi Almak Kolay Mı?

 Bulgaristan vizesi almak kolay mı konusunda bir yorum yapacak olursak Bulgaristan vizesi almanın çok zor bir işlem olmadığını söylemek mümkün olacaktır. Fakat bu noktada Bulgaristan vizesi için gerekli olan bütün detayları tamamlamak da bu vizenin şartları açısından son derece büyük bir önem taşır. Bulgaristan vize talebi neden reddedilir konusunda da detaylı bir bilgi verecek olursak Bulgaristan vizesinin belli bir gerekçe ile talep edilmesi gerekiyor.

Herhangi bir somut kanıtınız yoksa ve seyahat belgeleriniz eksikse Bulgaristan vize talebiniz reddedilir. Yani bu noktada Bulgaristan vize talep dilekçesi üzerine gerekli olan belgelerin inandırıcılığı son derece büyük bir önem taşımaktadır.

 Bulgaristan vizesi için teslim etmiş olduğunuz evrakların kesinlikle kendi arasında bir tutarlılığı olmalıdır. Bunun yanı sıra da Bulgaristan vizesi başvuru formunda geçen her bir detayın mutlaka teslim edilen evraklarla birbirini desteklemesi de çok önemli bir durum olarak karşımıza çıkan belirleyici bir özelliktir. Aynı zamanda Bulgaristan vize başvuru belgeleri arasında sunmuş olduğunuz pasaportun, fotoğrafın ve seyahat sağlık sigorta poliçesinin zamanı açısından da güncelliğini koruyor olması son derece büyük bir önem taşımakla birlikte bu vize talebinin reddedilip reddedilmemesi için son derece büyük bir etkendir. Son olarak eklememiz gerekirse Schengen vizesi koşulları kadar Bulgaristan vize koşulları zor değildir diyebiliriz.

 Bulgaristan Vize Ücretleri

 Bulgaristan vize ücretleri Bulgaristan vizesinin hangi türde olduğuna, kısa ve uzun süreli olup olmadığına ya da çok girişli veya tek girişli olduğuna göre değişkenlik gösterecektir. Bulgaristan vize çeşitleri hakkında bilgi aldıktan sonra da mutlaka Bulgaristan vize ücretleri ile ilgili olarak vize danışmanızdan detaylı bir bilgi almanızı tavsiye ederiz. Bu konuda sizleri En Hızlı Vizeye yönlendirebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button