vize işlemleri

Slovenya Vizesi

İçindekiler

Slovenya vizesi sahip olarak gezmeden ticaret yapmaya değin düşüncesi yer alan birden fazla vize istemek adına harekete geçenin istekleri arasında yer almaktadır. Tüm bilinen durumlar karşısında yüzden bunların karşısında birden fazla daha çok türde bulunan vizeler arasından vize istemek adına harekete geçenlerin ilk yer sahip olarak hangi kategoriden kendileri adına vize almaları gerektiğini belirlemesi gerekir.

Hangi kategoriden vize alınacak olduğunun belirlenmesinin sonrasında vize istemek adına harekete geçenler kendileri adına iyi tek program çizerek hangi adımlarla tek yolda ilerlemek istiyorlarsa buna göre tek program yapabilir. Gerekli yer alan ödemelerden hangi durumların gerekli olduğuna, durumları yerine getirenlerden hangi amaç benzer belgeler isteniyor olduğuna değin her tek detayı derledik.

Slovenya Vizesi Nasıl Alınır?

Slovenya Schengen vizesi adına harekete geçmek adına herkes zorlu süreçler kendilerini bekliyor benzer düşünür. Bir yandan da tüm bilinen durumlar karşısında süreç her hangi amaç değin zorlu benzer gözükse bile belirlenmiş olan tek program çizilmesi dahilinde vize adına harekete geçmek pek bunların karşısında zor yer almaz.

Bunun haricinde yapılması gözlenen zorlu tek süreç yoktur. Zaten tüm bilinen durumlar karşısında alanda çalışmalarına devam eden birden fazla daha çok danışmanlık firması vardır. Bunlar arasından daha uygun olanın istek edilmesi vize istemek adına harekete geçenler adına sürecin fazla daha uygun bir yandan bir yandan pratik tek biçimde geçmesine yardımcı olmaktadır.

Slovenya Vize Alma Şartlar Nelerdir?

Slovenya vize alma sırasında vize alacak vize istemek adına harekete geçenlerden istenen durumlar arasında daha az 6 aylık süreli pasaport, Pasaport içerisinde daha az 2 boş sayfa, Gerekli maddi kaynakların bulunması, Ülkeye dönüleceğine dair maddi güvence birlikte Bilgilerin eksiksiz bir yandan bir yandan doğru olması devreye girer.

Yukarıda yer alan durumlar aranmaktadır. Vize istemek adına harekete geçenlerin başvuru yapmadan hemen önce tüm durumları yerine getirip getirmediklerini kontrol etmesi gerekir. Bir yandan da tek durum bile eksik kalırsa başvurular tamamlanmaz. Tüm bilinen durumlar karşısında yüzden bunların karşısında evrak hazırlama sürecine geçmeden gerekli durumların öğrenilmesi bir yandan bir yandan eksik varsa bunların giderilmesi gerekir.

Slovenya Vize İçin Gerekli Evraklar

 Slovenya vizesi adına harekete geçmek adına her vize istemek adına harekete geçenin kendilerinden istenen tüm evrakları daha ufak eksik olmadan ayarlamaları gerekir. Bir yandan da gerekli yer alan belgelerden tek tanesinde yanlışlık veyahut eksiklik benzer durumlar gözlenirse vize istemek adına harekete geçenlerin vize almalarına izin verilmez. Genel yer sahip olarak istenen belgeler;

 1. Pasaport
 2. Aktif banka hesabının üç aylık dökümlerine ek yer sahip olarak 3000 TL bakiye
 3. Var ise eski pasaportların fotokopileri
 4. 18 yaşından küçüklere ebeveynden veyahut yasal vasisten alınmış noter onaylı muvaffakatname
 5. İş yeri sahipleri adına faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküsü
 6. Finansal durumu gösteren belgeler
 7. Slovenya vize başvuru formu
 8. Nüfus cüzdan fotokopisi
 9. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 10. Konaklama yeri beraber ilgili rezervasyon bilgileri
 11. Seyahat amacını destekleyen belgeler
 12. Çiftçiler adına ziraat odası sicil kaydı, çiftçi belgesi

Slovenya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Slovenya vize randevusu alınması adına vize istemek adına harekete geçenler En Hızlı Vize danışmanlık hizmeti beraber anlaşabilir bir yandan bir yandan daha ufak zorluk nedir bilmeden rahat tek biçimde randevu alabilirler. Randevu adına harekete geçmek beraber uğraşmak istemeyen herkesin ilk tercihi olmaktadır. Bir yandan da bunun yanı sıra VFS Global kapsamında yer alan Ankara, İzmir, İstanbul bir yandan bir yandan Gaziantep sınırlarındaki ofislere bunların karşısında gidilerek randevular alınabilir.

Ek yer sahip olarak Ankara sınırlarında bulunan Slovenya büyükelçilikleri üzerinden bunların karşısında rahat tek biçimde randevu alma süreçleri meydana gelebilir.

Slovenya Vize Ücreti Ne Kadar?

Slovenya vize ücreti hangi amaç değin olacak bir yandan bir yandan kimler hangi amaç değin ücret verme yapacak sorusu merak edilen tek konudur. Genel yer sahip olarak vize alınabilecek genel olarak tür vardır.

Yukarıda birden fazla daha çok türde vize vardır. Tüm bilinen durumlar karşısında yüzden bunların karşısında her biri adına ödenecek ücretler bunların karşısında daha çok olmaktadır. Son gelen güncellemeler hakkında bilgi sahibi olmak düşüncesinde olan vize istemek adına harekete geçenlerin konsolosluklar veyahut danışmanlık firmalarını aramaları gerekir.

Slovenya Vizesi Biyometri İşlemleri Nasıl Yapılır?

Slovenya vize alırken belirlenmiş olan muaf yer alan vize istemek adına harekete geçenler hariç geri kalan herkesten parmak izi uygulaması yer sahip olarak bunların karşısında bilinen biyometri süreçleri talep edilir. Muaf yer alan vize istemek adına harekete geçenlerin listesi incelenecek gözlendiği vakit iki yaşının daha altında olanla bir yandan bir yandan hükümet temsilcisi yer sahip olarak giden vize istemek adına harekete geçenler yer sahip olarak gözlenir. Tek yandan bunların karşısında son beş yıllık vakit diliminde vize sahip olarak tüm bilinen durumlar karşısında süreçlere tabi olanlardan fiziksel yer sahip olarak parmak izi vermelerine ihtimal olmayan vize istemek adına harekete geçenler muaf tutulur. Parmaklarında yara veyahut kesik olanlar bunların karşısında olay olabileceği adına muaf yer alan liste arasındadır.

Muaf yer alan vize istemek adına harekete geçenler hariç geri kalan vize istemek adına harekete geçenlerin parmak izi uygulaması yer sahip olarak bilinen tüm bilinen durumlar karşısında uygulamaya tabi olması gerekir. Aksi durumda başvuru yapamazlar.

Slovenya Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilebilir?

Slovenya vize sahip olarak Schengen ülkelerinin tamamına gidilebilir. Gidilmesine izin verilen ülkeler listesi incelenecek gözlendiği zaman;

 1. Almanya
 2. Avusturya
 3. Belçika
 4. Çek Cumhuriyeti
 5. Danimarka
 6. Estonya
 7. Fransa
 8. Hollanda
 9. İspanya
 10. Slovenya
 11. İtalya
 12. Macaristan
 13. Letonya
 14. Litvanya
 15. Lüksemburg
 16. Malta
 17. Polonya
 18. Portekiz
 19. Slovakya
 20. Slovenya
 21. Yunanistan

Üçüncü Ülke Vatandaşları İçin Slovenya Vizesi Almak

Slovenya vizesi adına harekete geçmekdüşüncesinde yer alan Suriye, Irak veyahut İran benzer üçüncü ülke vatandaşları bunların karşısında olabilir. Tüm bilinen durumlar karşısında vatandaşların vize alabilmeleri adına hem Türkiye sınırlarında oturma izinlerinin olması hem bunların karşısında bunları belgelemeleri gerekir. Aksi tek durumun meydana gelmesi benzer durumlar tüm bilinen durumlar karşısında olursa vize başvurularını yapamazlar. Tek yandan bunların karşısında tam yer sahip olarak Türkçe konuşma konusunda zorluk çekebilirler. Böyle durumlar tüm bilinen durumlar karşısında olursa diye yanlarında tercüman bulundurmaları sürecin daha rahat ilerlemesi açısından etkili olacaktır.

Slovenya vizesi ile ülkesine ziyaret etmekdüşüncesinde olan vize istemek adına harekete geçenler tek yandan bunların karşısında En Hızlı Vize firmasından diledikleri vakit yardım alabilirler. Kendilerinden istenebilecek ek belgeler olabileceği benzer ek durumlar bunların karşısında olabilir. Firma tüm bilinen durumlar karşısında süreçlerin daha pratik ilerlemesi adına gerekli yer alan yardımları anlık yer sahip olarak sunacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button