vize işlemleri

Slovakya Vizesi

İçindekiler

Slovakya vizesi adına harekete geçmek neredeyse yüz binlerce vize istemek adına harekete geçenin hayalidir. Bazıları çalışmak bazıları eğitim görmek bazıları gezmek derken birden fazla daha çok türden vize alınabilir. Hangi türden alınırsa alınsın vize istemek adına harekete geçenlerin vize alırken hangi amaç değin ücret ödeyeceklerinden hangi amaç benzer durumları yerine getirmesi gerektiği benzer birden fazla konu merak edilir.

Vize alım sürecinde her şeyin yalnızca hayli dikkatli yapılması gerekir. Tüm bilinen durumlar karşısında sayede vize adına harekete geçmek her hangi amaç değin zahmetli tek süreç benzer dursa bile öyle olmaktan dışarı çıkacaktır.

Slovakya Vizesi Nasıl Alınır?

Slovakya Schengen vizesi adına harekete geçmek adına vize istemek adına harekete geçenlerin kendileri adına ilk yer sahip olarak hangi durumlar aranıyor bunları öğrenmelidir. Gerekli yer alan durumların öğrenilmesi sonrasında bir yandan da yerine getirilmeyen tek durum varsa bunu tamamlamak sonrasında bunların karşısında hangi amaç benzer evraklar isteniyor bunları öğrenmek gerekir.

Eğer verilen bilgilerde daha ufak eksiklik veyahut yanlışlık gözlenirse vize adına harekete geçmek yalnızca hayli zorlu tek süreç olacaktır. Tüm bilinen durumlar karşısında yüzden bunların karşısında her tek sürece fazla dikkat etmek vize almanın daha uygun bir yandan bir yandan pratik tek biçimde ilerlemesine olanak sunar. Aksi halde boştan yere vakit kaybı gözlenir.

Slovakya Vize Alma Şartları Nelerdir?

Slovakya vize alma sırasında vize istemek adına harekete geçenlerden istenen daha çok durumlar vardır. Tüm bilinen durumlar karşısında durumlar genel anlamı beraber incelenecek gözlendiği vakit farklılıklar öne çıkabilir. Böylece vize adına harekete geçmek daha uygun olacaktır. İstenen genel durumlar;

 1. En az 6 ay devam ederken geçerli süreli pasaport
 2. Pasaport dahilinde daha az 2 boş sayfa
 3. Gerekli yer sahip olarak görülen maddi kaynakların bulunması
 4. Ülkeye dönülmesi adına gerekli maddi güvence
 5. Bilgilerin eksiksiz bir yandan bir yandan doğru yer sahip olarak verilmesi

Slovakya Vize İçin Gerekli Evraklar

 Slovakya vizesi adına harekete geçmek adına her tek vize istemek adına harekete geçenin olay yaşamaması adına hazırlaması gözlenen onlarca evrak vardır. Evraklardan tek tanesinin eksik veyahut yanlış olması vize alım sürecinin olay yaşanmasına neden olur. Tüm bilinen durumlar karşısında yüzden bunların karşısında fazla dikkatli olmak gerekir. Hazırlanması zorunlu yer alan evraklar;

 1. Pasaport
 2. Aktif banka hesabının üç aylık dökümlerine ek yer sahip olarak 3000 TL bakiye
 3. Var ise eski pasaportların fotokopileri
 4. 18 yaşından küçüklere ebeveynden veyahut yasal vasisten alınmış noter onaylı muvaffakatname
 5. İş yeri sahipleri adına faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküsü
 6. Finansal durumu gösteren belgeler
 7. Slovakya vize başvuru formu
 8. Nüfus cüzdan fotokopisi
 9. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 10. Konaklama yeri beraber ilgili rezervasyon bilgileri
 11. Seyahat amacını destekleyen belgeler
 12. 30.000 Euro’luk gezinti sağlık sigortası
 13. Kamu personelleri adına görev yapılan yerden alınan yazı
 14. Öğrenciler adına öğrenci belgesi bir yandan bir yandan sponsor bilgileri
 15. Denizci vizesi adına denizci cüzdanı, Türk firmasından imza sirküleri, Slovakya firmasından garanti yazısı
 16. Çalışanların maaş bordroları, SGK işe giriş bildirgesi, 4A hizmet döküm belgesi
 17. Çiftçiler adına ziraat odası sicil kaydı, çiftçi belgesi

Slovakya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Slovakya vize randevusu alınması adına birden fazla yöntem öne çıkmaktadır. Genel yer sahip olarak vakitleri olmayan vize istemek adına harekete geçenler En Hızlı Vize danışmanlık firması beraber anlaşarak hareket edebilecekleri benzer tek yandan bunların karşısında Ankara sınırlarında yer alan Slovakya büyükelçiliklerinden randevu alabilirler.

Bu iki yöntem harici Ankara, İzmir, İstanbul bir yandan bir yandan Gaziantep sınırlarında bulunan VFS Global kapsamındaki ofislerden randevular rahat tek biçimde alınabilir. Vize istemek adına harekete geçenler hangi alan beraber randevu adına harekete geçmek isterlerse kendilerine daha uygun olanları istek edebilirler.

Slovakya Vize Ücreti Ne Kadar?

Slovakya vize ücreti peşin bir yandan bir yandan nakit yer sahip olarak ödenir. Kredi kartı veyahut taksitlendirme seçenekleri yoktur. Öteki yandan bunların karşısında hangi para birimi olursa olsun vize istemek adına harekete geçenlerin vizeleri alırken TL cinsi beraber ücret verme yapmaları gerekir. Ödemeler kategorilere göre aracılığı ile farklılıkları bir yandan bir yandan aracılığı ile yer alan konular arasındadır.

Fiyatların değişiklik göstermesi yukarıda birden fazla türden vize alınabiliyor olmasıdır. Tüm bilinen durumlar karşısında yüzden bunların karşısında ödenecek yer alan ücretler bunların karşısında daha çok olur. Tam net ücret öğrenmek talep etmekte olan vize istemek adına harekete geçenler danışmanlık hizmetleri beraber iletişime geçebilirler veyahut konsolosluklardan net bilgi alabilirler.

Slovakya Vizesi Biyometri İşlemleri Nasıl Yapılır?

Slovakya vize alırken tüm vize istemek adına harekete geçenlerin biyometri süreçi yer sahip olarak bilinen parmak izi uygulamalarına dahil olmaları gerekir. Tüm bilinen durumlar karşısında uygulamalar kesinlikle durum olur. Bir yandan da bazı istisnai durumlar vardır. Muaf yer sahip olarak öne çıkan tüm durumlar incelenecek gözlendiği vakit bunlar;

 1. 2 yaş altında yer alan vize istemek adına harekete geçenler
 2. Hükümetle ülke temsilcileri
 3. Son 5 yılda yapılan vize süreçleri olanlar
 4. Fiziksel yer sahip olarak parmak izi veremeyecek durumda olmak
 5. Bir hata olmaması adına parmaklarda kesik, hasar veyahut yaralanma olmaması

Yukarıda durumlar olanlar muaf sayılacaktır. Geri kalanlar süreçe tabi tutulmaları gerekir.

Slovakya Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilebilir?

Slovakya vize alanlar birden fazla ülkeye gidebilirler. Böylece tüm bilinen durumlar karşısında vize bunların karşısında Schengen vizelerinden tek tanesidir. Tüm bilinen durumlar karşısında yüzden bunların karşısında tüm Schengen ülkelerine rahat tek biçimde gidilebilir. Gidilebilecek yer alan ülkeler listesi;

 1. Almanya
 2. Avusturya
 3. Belçika
 4. Çek Cumhuriyeti
 5. Danimarka
 6. Estonya
 7. Fransa
 8. Hollanda
 9. Slovakya
 10. İsveç
 11. İtalya
 12. Macaristan
 13. Letonya
 14. Litvanya
 15. Lüksemburg
 16. Malta
 17. Polonya
 18. Portekiz
 19. Slovakya
 20. Slovenya
 21. Yunanistan

Üçüncü Ülke Vatandaşları İçin Slovakya Vizesi Almak

Slovakya vizesi adına harekete geçmek her hangi amaç değin fazla zorlu benzer gözükse bile yalnızca hayli kolaydır. Üçüncü ülke vatandaşları bunların karşısında rahat tek biçimde alabilir. Bir yandan da bunun adına Türkiye sınırlarında oturma izinlerinin yer almasından bunları belgelemelerine değin ek durumlar aranabilir. Suriye, Irak veyahut İran benzer birden fazla ülkenin vatandaşı Türkçe dili konuşma konusunda zorluk çekebilir. Böyle anlarda yanlarında tercüman bulundurmayı seçmeleri sürecin daha uygun ilerlemesine yardımcı olabilir.

Slovakya ülkesine ziyaret etmek isteyen vize istemek adına harekete geçenler tek yandan bunların karşısında kendilerinden ek yer sahip olarak belge veyahut durum istenebilecek olmasından ötürü En Hızlı Vize danışmanlık firması yer sahip olarak bizler beraber anlaşabilirler. Tüm bilinen durumlar karşısında sayede daha ufak olay yaşamadan kaliteli hizmetleri alabilirler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button