vize işlemleri

Dubai Vizesi

İçindekiler

 Dubai vizesi almak için talepte bulunacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile ilgili olarak hazırlamış olduğumuz bu makalemizde Dubai vizesinin alınış sürecini sizlere tüm aşamaları ile anlatacağız. Dubai vizesinin Birleşik Arap Emirlikleri’ne seyahat edecek olan kişilerin ihtiyacı olacağını söyleyebiliriz. Dubai vizesi almak için En Hızlı Vize Danışmanlık Hizmetleri merkezi ile iletişim kurarak bu vizeye çok daha kolay bir şekilde sahip olup gerekli olan tüm işlemleri en hızlı vize ile en hızlı şekilde halledebilirsiniz.

 En Hızlı Vize Danışmanlık Hizmetleri merkezi sizlere danışmanlık hizmeti sunarken vize işlemlerinizi de bu ülkenin vermiş olduğu bütün vize çeşitlerine dikkat ederek yapmanıza yardımcı olacaktır. İlk etapta sizlere bu ülkenin vizesini daha hızlı bir şekilde verebilmek için daha önce bu konu ile ilgili olarak tecrübe sahibi olmuş olan bir vize danışmanı, bütün gerekli detayları aktaracaktır. Bu aşamada önemli olan en büyük şeylerden biri de vizenizi hangi şekilde almanız gerektiğidir.

Yani vize işlemlerinizi yapmadan önce Dubai’ye hangi vize ile gitmeniz gerektiğini En Hızlı Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize danışmanları ile birlikte karar verip direkt olarak uygulamaya geçmiş oluyorsunuz. Durum böyle olunca da geriye dönüp vakit kaybetmeden bütün evraklarınızı hızlı bir şekilde hazırlamış da oluyorsunuz.

 Birleşik Arap Emirlikleri vizesi alabilmek için sizlere bu yazımızda gerekli olan bütün detayları en ince ayrıntısına kadar anlatırken aynı zamanda bazı püf noktalarını da açıkladık. Ancak yine de Birleşik Arap emirliklerine seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarımızın En Hızlı Vize ile iletişime geçip bu konu hakkında merak ettiği bütün detayları sorması son derece büyük bir önem taşır.

 Dubai Vizesi Kalktı Mı?

 Dubai vizesi kalktı mı konusunda bir takım söylentilerin meydana gelmesi sadece bu ülke ile Türkiye arasında yapılan bir anlaşma sebebiyle olmuştur. Aslına bakacak olursanız Dubai’ye yani genel olarak Birleşik Arap Emirlikleri’nden herhangi bir ülkeye gidebilmek için yine aynı şekilde işlem uygulaması yaparak vize alınması gerekir. Tabii ki diğer pek çok ülke gibi oldu Dubai ülkesi de vize işlemleri için bir takım pasaportların serbest geçiş hakkını sağlamaktadır. Ancak umuma mahsus pasaport sahiplerinin Dubai vizesi alarak Ancak bu şekilde Dubai’ye seyahat edebileceğini söyleyerek Dubai vizesinin kalkmadığını belirtelim. Sadece Dubai Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri arasında yapılmış olan vize kolaylık anlaşması sayesinde biraz daha kolay hale gelmiştir.

 Dubai Kimlere Vize Veriyor?

 Dubai kimlere vize veriyor ile ilgili olarak Birleşik Arap Emirlikleri vize politikası gereğince hususi, diplomatik ve hizmet pasaportu olan kişilere vize verdiğini söyleyebiliriz. 180 günlük bir süre içerisinde geriye dönük olarak 90 gün boyunca söz konusu olan bu resmi pasaportlar Birleşik Arap Emirlikleri seyahatlerinde vizeden muaf olarak görülür.

 Dubai Vize Randevusu

 Dubai vize işlemleri için Dubai vize randevusu almak gibi bir koşul ise konusu olacaktır. Bu koşulu yerine getirmek için e-mail üzerinden Dubai vizesi için bir ön başvuru formu doldurmanız ve yine bu sistem üzerinden mail yoluyla Dubai vize randevusu almanız gerekecektir.

 Dubai Vizesi İçin Neler Gerekli?

 Dubai vizesi için neler gerekli şeklinde bir soru soran ulusal pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için aşağıda bir liste hazırladık. Hazırlamış olduğumuz bu listeye göz atarak Dubai seyahatini gerçekleştirmek üzere bütün belgeleri tek tek ve en güncel halleriyle edinmeniz gerekiyor.

*  2 adet biyometrik fotoğraf

*  T.C kimlik kartı arkalı önlü fotokopisi

*  Pasaportların tüm sayfalarının fotokopileri ve varsa eski pasaportlar

*  Parmak izi ve imza örnekleri

*  Opsiyonlu seyahat sağlık sigortası poliçesi

*  İkametgâh belgesi ve tam vukuat mevzu kayıt örneği

*  En az 3 aylık geçmiş hesap hareketlerinizi gösteren bir banka hesap cüzdanı dökümü

 * Dubai’de kalacağınız otelin giriş çıkış tarihleri ile birlikte kesinleştirilmiş bir belgesi

 * Dubai gidiş dönüş uçak biletleri

 Dubai vizesi almak için yukarıda sıralaması olduğumuz bütün bu evrakları Birleşik Arap Emirlikleri büyükelçiliğine teslim ederken kapalı bir zarf içerisinde koyarak teslim ediniz. Bu noktada pasaportunuzun güncel olup olmadığını da En Hızlı Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize danışmanlığı ve tek tek kontrol edecek ve herhangi bir sorun olup olmadığını da anında size söyleyecektir. Yukarıda belirtmiş olduğumuz Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu tarafından talep edilecek olan bütün bu belgelere ayrıca Duba için hangi vize türünü tercih ediyorsanız bu vize türü için talep edilecek olan belgeleri de ilave etmeniz gerekli olacaktır. O halde makalemizin getir kısmında Dubai ülkesinin güncel olarak vermekte olduğu bütün vize tiplerini incelemeye ayıralım.

 Dubai Hangi Vizeleri Verir?

 Dubai hangi vizeleri verir konusu ile ilgili olarak seyahat amacınıza uygun olan her türlü vize tipinin bu ülke tarafından verilebileceğini söylemek mümkün olacaktır. Dubai’yi de işlemleri yapmak için ilk önce zaten sizden bu ülkeye hangi sebepten dolayı gideceğiniz ön bilgi formunda sorulacaktır. Ancak Dubai’ye gidiş amacınızı belirten kaynakların yeterli olması ve bu konuda Birleşik Arap Emirlikleri dış temsilciliklerine inandırıcı belgeler sunabilmek son derece büyük bir önem taşır. Dubai vize çeşitleri için Birleşik Arap Emirlikleri aşağıda yer alan vize çeşitlerini sunmaktadır.

  • Dubai turist vizesi
  • Dubai öğrenci vizesi
  • Dubai kültür vizesi
  • Dubai mürettebat vizesi
  • Dubai ticaret vizesi
  • Dubai transit geçiş vizesi
  • Dubai arkadaş ziyareti vizesi
  • Dubai fuar vizesi

Dubai vize türleri arasında ayrıca tek girişli ya da çok girişli gibi opsiyonlarda söz konusudur. Bu sebepten dolayı da Dubai için almak istediğiniz vizenin kaç kere girişli olabileceğine ya da kısa ve uzun süreli olup olmadığına da dikkat etmek gerekir. Birleşik Arap Emirlikleri’nin vermiş olduğu bu vize tipleri belirli koşullarla verilmektedir. Yani seyahat amacınıza uygun bir kanıtınız yoksa vize işlemleriniz yetersiz görülür ve kabul edilmez. Bu sebepten dolayı da bütün donanımlarınızı ve somut delillerinizi sağladıktan sonra bu vize tiplerine müracaat edebilirsiniz.

 Dubai vizesi ne kadar 2023

 Dubai vizesi ne kadar 2023 gibi yapılan araştırmalar sonucunda Dubai vizesinin türleri ön planda olmak üzere aynı zamanda da fazla girişli ya da tek girişli olup olmadıkları da söz konusu olacaktır. Dubai vizesi 0 ve 6 yaş grubu ya da 12 yaştan 18 yaşa kadar da değişkenlik gösteren fiyatlara sahiptir. öğrenci vizeleri daha farklı fiyatlarla değerlendirilirken aynı zamanda ticari vizeler, fuar vizeleri ya da ziyaretçi vizeleri fiyatları biraz daha farklı olabilir. Dubai vize ücretleri hakkında daha detaylı bir bilgi sahibi olmak amacıyla mutlaka En Hızlı Vize Danışmanlık Hizmetleri merkezi ile iletişime geçmeniz doğru olacaktır.

 Dubai Vizesi Ne Kadar Zamanda Çıkar?

 Dubai vizesi ne kadar zamanda çıkar ya da Dubai vizesi kaç günde çıkar şeklinde sorulacak olan sorulara Dubai vizesi veren birinin yoğunluk durumuna bağlı olarak 3 ya da 5 iş günü ya da 15 gün şeklinde yanıt vermek mümkün olacaktır. Her durumu göz önünde bulundurmak ve bu işlemleri erken başlamak her zaman daha doğrudur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button