vize işlemleri

Estonya Vizesi

İçindekiler

Estonya vizesi almanız gerekiyorsa Estonya Büyükelçiliği ile bağlantıya geçmek üzere En Hızlı Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi’ne başvurarak vize danışmanınızla tanışabilirsiniz. En Hızlı Vize adlı bu vize danışmanlık merkezi Estonya vize işlemleri konusunda tecrübeli bir vize danışmanı ile çalışmanıza yardımcı olur. Bu bağlamda En Hızlı Vize’nin size katacağı şeyler bir hayli fazla olacaktır.

Estonya vizesi almak için yapılacak olan işlemlerden en zor olanlarını zaten vize danışmanınız üstleneceği için bu konuda pek fazla sorun yaşamayacaksınız. Çünkü Estonya vize evraklarında sizin yapabileceğiniz tek şey sadece şahsi olarak alınması gereken evrakları almak olacaktır.

Estonya vizesi şartları hakkında gereken bilgiyi vermek ve bu vizeyi almak için nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini anlatacağımızla ilgili merak ettiğiniz çok fazla şey söz konusu olabilir. Bu sebepten dolayı da Estonya vizesi almak için durumunuza bağlı olarak değişkenlik gösteren bir takım farklı detaylar varsa bu konuda En Hızlı Vize ile bir görüşme sağlamak da sizin açınızdan son derece büyük bir öneme sahip olacaktır.

Estonya Türklere Vize İstiyor Mu?

Estonya Türklere vize istiyor mu sorusuna her zaman için Estonya vize politikasına göre bir cevap vermek gerekir. Bu sebepten dolayı da Estonya ülkesinin Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan tüm açıklamaları takip etmek son derece büyük bir önem taşır.

 Estonya Dışişleri bakanlığı tarafından yapılmış olan son açıklamaya istinaden Estonya’ya resmi bir pasaportla seyahat edecekseniz çok şanslı olduğunuzu söyleyebiliriz. Yani pasaport tipiniz; diplomatik, hizmet veya hususi ise bu ülkeye geriye dönük 6 aylık bir süre içinde 3 ay boyunca giriş çıkış ve konaklama yapmak mümkün olabilir.

 Estonya vizesinin Schengen vizesi olduğunu da göz önünde bulundurarak Estonya ülkesinin vize politikası ile ilgili söyleyecek çok daha fazla şey vardır. Mesela ulusal bir pasaporta sahip olup da Estonya vizesi almak zorunda kalmadan bu ülkeye giriş çıkış ve konaklama yapabilmek ancak aktif bir Schengen vizesi ile mümkün olabilir. Bu sebepten dolayı da genel olarak insanlar Avrupa ülkelerinin Schengen bölgelerine gidecekse mutlaka Schengen vizesi almayı tercih eder.

 Estonya Vize Çeşitleri Nelerdir Ve Ne İşe Yarar?

 Estonya vize çeşitleri nelerdir ve ne işe yarar diye soracak olursanız Estonya vize çeşitlerini ilk başta bir sıralayalım ve onlara tek tek göz atalım.

 •  Estonya Schengen vizesi
 •  Estonya kültürel vize
 •  Estonya spor müsabakası vizesi
 •  Estonya turistik vize
 •  Estonya tıbbi tedavi vizesi
 •  Estonya gazeteci ve basın vizesi
 •  Estonya ziyaret vizesi
 •  Estonya bilimsel araştırma vizesi
 •  Estonya öğrenci vizesi
 •  Estonya geçici çalışma vizesi
 • Estonya transit geçiş vizesi

 Genel olarak yukarıda sıralamış olduğumuz vize tipleri isimlerinden de çok şey anlatır. Seyahat tipine bağlı olarak gelişecek olan bu durum vize çeşitleri ile sınırlandırılmıştır. Aynı zamanda da Estonya dış temsilcilikleri için vize başvurunuzun inandırıcılık bağlamında bu başvuru çeşitlerinin somut delillerle kanıtlanması son derece büyük bir önem taşır.

 Estonya’nın vermiş olduğu vize tiplerinin ne işe yaradığına dair bir açıklama yapacak olursak; Estonya turistik vize ya da Estonya ticari vize gibi vizelerin amaçlarının zaten direkt olarak açıkça ortada olduğu görülmektedir. Tabii ki diğer vize tipleri de gayet açık ve net bir şekilde karşımıza çıkar. Ancak duruma uygunluk açısından birkaç örnekle açıklama yapmak bu noktada çok daha iyi olacaktır.

 Estonya ziyaret vizesini ele alalım. Örneğin Estonya ülkesine bir akraba ya da arkadaş ziyareti yapmaya gidiyorsunuz ve bu ülkeden bir vize talep ediyorsunuz. Eğer ki Estonya’da ikamet eden yakınınız size bu ülkeye gelmeniz için bir davet dilekçesi yazarsa Estonya ziyaret vizesi talebiniz direkt olarak kabul edilecektir. Ya da öğrenci olarak Estonya’ya gitmek istiyorsanız okul tarafından yazılmış olan bir takım davet mektupları veya bazı belgeler son derece işe yarar belgelerdir.

Bu şekilde Estonya vize çeşitlerinin sizlere ne gibi katkılar sağladığını da örneklerle açıklayıp sizlere bu konuda aydınlatmış olduk. Eğer ki Estonya vize türleri ile ilgili çok daha detaylı bir bilgi almak isterseniz mutlaka En Hızlı Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi tarafından sizlere gönderilmiş olan vize danışmanınız ile iletişime geçiniz.

 Estonya Vizesi İçin Hangi Belgeler Gerekli Olacaktır?

 Estonya vizesi için hangi belgeler gerekli olacaktır ve bu belgeleri hazırlarken hangi şartlara uygun olarak Estonya dış temsilciliklerine başvuru yapılır gibi sorularınız için aşağıdaki bilgileri takip edebilirsiniz.

*   Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

*  T.C kimlik kartının ön ve arka yüzünün renkli fotokopisi

*  2 adet beyaz fon üzerine çekilmiş biyometrik fotoğraf

*  İmza ve parmak izi kayıtları

 * €30.000 teminatlı seyahat sağlık sigorta poliçesi

*  İkametgâh belgesi

*  Estonya vize talep dilekçesi ve başvuru formu çıktısı

*  Estonya vize ücretinin ödendiğine dair bir harç dekontu

*  En az 3 aylık harcamalarınızı ve hesap hareketlerinizi gösteren bir banko onaylı hesap döküm raporu

*  Estonya seyahati sonrasında da en az 6 aydan başlamak üzere bir yıl gibi bir süresi olan pasaport örneği

*  Estonya’da konaklama yapacağınız otelin rezervasyonları ve ücretin ödendiğine dair tarihli belgeleri

*  Estonya gidiş dönüş uçak biletleri

 Estonya vizesi almak için mutlaka karşımıza çıkacak olan vize belgeleri aynı zamanda vize tipine bağlı olarak da değişeceği için bu konu hakkında çok daha detaylı bir bilgiye sahip olacağınızı da belirterek bize danışmanınızla mutlaka bu konuda enine boyuna bir görüşme sağlamanızı tavsiye ederiz. Ayrıca Estonya vizesi almak için tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve pasaport gibi ya da vize türünüze bağlı olarak değişkenlik gösterecek olan başka pek çok belge gibi bazı belgelerin nereden alınacağı da çok önemlidir.

 Estonya Vize Randevuları

 Estonya vize randevuları Estonya dış temsilcilikleri ile bağlantı kurmak için bir internet oturumu açarak yapılır. Bu randevu olmadan kesinlikle Estonya ülkesine bir vize talebinde bulunmak amacıyla elçilik ya da bazı aracı kurumlara gidilemez. Bu sebepten dolayı da internet üzerinden Estonya ön vize bilgi formu doldurarak bunun çıktısını alıp Estonya vize randevunuza göre ilk başvurunuzu yapmak amacıyla kolları sıvayabilirsiniz.

 Estonya vize randevusu alırken karşınıza çıkacak olan dijital ortam üzerinden yapmanız gereken değerlendirmeleri mutlaka en doğru şekilde yapmanız ve daha sonra evraklarınızla karşılaştığında herhangi bir sorun yaşamamanızı tavsiye ederiz. Bu noktada Estonya vizesi alma isteğiniz Estonya dış temsilcilikleri tarafından gereği yapılmak üzere anlaşılacaktır.

 Estonya vize ücretleri ne kadar 2023

 Estonya vize ücretleri ne kadar 2023 konusu ile ilgili olarak ilk başta yapılacak olan değerlendirme her zaman için vize tipi olacaktır. Estonya vize tipleri arasında ticari ya da turistik vizenin veya öğrenci vizesinin son derece farklı olacağını söylemek mümkündür. Durum böyle olunca da vize çeşitleri arasında bir fiyat farkının olması da son derece normal olacaktır. Çok girişli vize ya da tek girişli vize tiplerinin de Estonya vize ücretleri için oldukça büyük bir etkisi olur. Bütün bunların yanı sıra uzun süreli vizeler ve kısa süreli vizeler ve aynı zamanda da yaş gruplarına bağlı vize ücretleri söz konusu olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Call Now Button