vize işlemleri

Amerika Vizesi

İçindekiler

 Amerika vizesi başlıklı bu yazımızda Amerika vizesi almak için sizlere yardımcı olacak olan En Hızlı Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi ile ilgili olarak da sizlere bir takım açıklamalar yapacağız. En Hızlı Vize adlı bu firma vize işlemlerinizin yapılabilmesi için en hızlı seçenekleri önünüze sunar. Bunun yanı sıra Amerika için hazırlamanız gereken seyahat belgelerinden vize başvurusuna, vize başvurusundan hazırlanacak olan evraklara kadar pek çok konuda sizlere destek olacaktır.

 Amerika vizesi ile ilgili olarak merak ettiğiniz her bir detaya bir takım açıklamalar getirmiş olduğumuz bu makalemizde Amerika vizesi alacak olan kişilerin özel olarak sormak istediği de pek çok şey olacaktır. Bu noktada Amerika vize işlemleri ile ilgili gerekli olan bütün detay bilgiyi En Hızlı Vize aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

 Amerika Vize Verir Mi?

 Amerika vize verir mi Amerika vizesi hakkında en çok sorulan sorular arasında en başta yer almaktadır. Bu soruyu genel olarak ilk başta Amerika Birleşik Devletleri’nin Covid 19 salgını kapsamında vize vermediği bir dönemden ileri gelerek de soran pek çok kişi oluyor. Ancak şu anda öyle bir sorun söz konusu olmadığı için Amerika Birleşik Devletleri vize işlemleri başlatan herkese bir şekilde yanıt verebiliyor. Tabii ki bunun da belli bir takım koşulları var. Bu sebepten dolayı da Amerika Birleşik Devletleri’nin vize verip vermediği konusunda pek çok kişinin kafa karışıklığı yaşadığını görüyoruz.

 Amerika’nın vize politikasını da inceleyecek olursak genel olarak Amerika Birleşmiş Milletler için yapacağı toplantılarda bir takım ayrıcalıklar yapan bir ülke olsa da yine de Amerika Birleşik Devletleri dışındaki bütün ülkelerin pasaportlarında herhangi bir ayrım gözetmeden vize işlemi yapılmasını istiyor. Bu sebepten dolayı da Avrupa’ya da herhangi bir ülke gibi bir takım pasaportlardan vize talep etmeme gibi bir durumu hiçbir şekilde söz konusu olamıyor. Yani sonuç olarak Amerika Birleşik Devletleri’ne bir seyahat planlayan turist adayı pasaport türü ne olursa olsun mutlaka Amerika vizesi almak için işlem başlatmak durumunda kalacaktır.

 Amerika Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

 Amerika vize işlemleri nasıl yapılır veya Amerika vizesi nasıl alınır gibi sorular söz konusu olduğu zaman sizlere bu noktada Amerika vizesini nasıl alacağınızı kısa bir şekilde açıklamaya çalışalım. Diyelim ki Amerika ülkesine bir seyahat gerçekleştirmek istiyorsunuz ve bunun için haklı gerekçeleriniz var. Bu durumda ilk yapmanız gereken şey Amerika ülkesi için bir vize başvurusu yapmak olacaktır. Elbette ki Amerika ülkesine ziyarette bulunmak amacıyla gerekçelerinizi bu ülkenin dış temsilciliklerine sunmak şartıyla…

 Amerika vizesi almakla ilgili temel kurallara geçmeden önce bir hatırlatma daha yapalım. İlk önce vize danışmanınızdan Amerika vizesi hakkında bu ülkenin hangi vize çeşitlerini güncel bir şekilde vermekte olduğunu öğrenmeniz gerekir. Çünkü işlemlerin başvuru aşamasında mutlaka Amerika vize çeşidi olarak hangi vize türünü tercih edeceğinizi belirtmeli ve buna bağlı olarak ispat etmek amacıyla bir takım gerekçeler sunmalısınız.

 Amerika vizesi nasıl alınıyor konusuna tekrar geri geri dönüş yapacak olursak direkt olarak Amerika vizesini Amerika Konsolosluğuna ya da büyükelçiliklerine veya herhangi bir dış temsilcilik binasına giderek almak son derece zor olacaktır. Çünkü Amerika vizesini şahsi bir şekilde talep etmek ve bu elçilikle direkt olarak bir bağlantı kurmak mümkün olamaz. Bu aşamada da Amerika vizesi nereden alınır ya da Amerika vize başvurusu nereye yapılır gibi sorular aklınıza gelecektir.

 Amerika vize başvurusu yapmak için bir takım aracı kurumlar çalışmaktadır. Seyahat acenteleri ya da Amerika vizesi veren bir vize başvuru bürosu sizlere bu konuda son derece büyük ölçüde yardımcı olabilir. Aynı zamanda Amerika vize yenileme işlemlerinizi de bir takım aracı kurumlar aracılığıyla ya da seyahat acenteleri üzerinden yapmak mümkün olacaktır. Bu noktada Amerika vizesini ilk defa almak isteyen turist adaylarının kafasını karıştırmamak adına Amerika vize yenileme konusunu makalemizin ilerleyen zamanlarına öteleyerek Amerika vizesi alma koşulları konusunda Konuşmaya devam edelim.

 Amerika vizesi almak için ilk yapmanız gereken şey Amerika dış temsilciliklerinin bu vize başvurusundan haberdar olmasını sağlamak olacaktır. Bunun için de zaten Amerika vize ön başvurusu yapılır ve daha sonra başvuru kesinleştirme işlemlerinde daha detaylı bir Amerika vize başvuru formu doldurularak dilekçe ile birlikte teslim edilir.

 Amerika vize başvuru formunda mutlaka Amerika vizesine ihtiyacınız olan şeyleri belirterek bu seyahati gerçek anlamda gerçekleştirebileceğinize Amerika ülkesini ikna etmeniz gerekiyor. Tabii ki bunun için bir takım evraklarla destekleyici bir unsur yaratmak da son derece büyük bir önem taşır.

 Amerika Vize Talep Dilekçesi

 Amerika vize talep dilekçesi için ise ayrı bir çaba sarf edip bu dilekçeyi İngilizce ya da Türkçe dillerinde tam olarak derdinizi anlatacak şekilde yazmalısınız. Çünkü Amerika Birleşik Devletleri bu yapacağınız Amerika seyahatini ciddi anlamda ne için yapacağınızla son derece yakından ilgilenecektir. Bu sebepten dolayı da Amerika vize talep dilekçesinde mutlaka seyahatinizin detaylarını ve bu ülkede yapılması gereken işleriniz olduğunu gayet açık ve net bir şekilde ifade etmeniz son derece büyük bir önem taşır.

 Amerika Vize Randevu

 Amerika vize randevu sistemi son derece basit bir şekilde internet üzerinden oturum açmak suretiyle yapılan bir işlemdir. Amerika vizesi almak isteyen vatandaşlarımız mutlaka internet sitesi üzerinden Amerika’nın dış temsilciliklerine ön vize başvuru kaydı oluşturmak zorundadır.

 •  Amerika Vize Belgeleri
 •  Amerika vize belgeleri hakkında;
 •  Amerika vize talep dilekçesi
 •  2 adet 5×5 fotoğraf
 •  Yeni pasaport
 •  İmza örneği
 •  Parmak izi
 •  Nüfus kaydı
 •  Sağlık sigortası
 •  İkametgâh
 • Gerekli olan evraklar arasında yer alır.
 •  Amerika Vize Yenileme

 Amerika vize yenileme işlemi yapmak istiyorsanız Amerika vizenizin ya süresi geçmiş ya da nüfus bilgileriniz değişmiş demektir. Bu aşamada yukarıda sıralamış olduğumuz belgeleri alarak Amerika vizenizi yenileyebilirsiniz.

 Amerika Vize Ücretleri

 Amerika vize ücretleri çok girişli ya da tek girişli Amerika vizesi veya farklı vize çeşitleri ya da yaş grupları ile belirlenecektir. Amerika vize ücretleri ile ilgili olarak En Hızlı Vize ile görüşme sağlamanız çok daha doğru olacaktır.

 Amerika Vizesi Ne Kadar Zamanda Çıkıyor?

 Amerika vizesi ne kadar zamanda çıkıyor şeklinde bir soru bu konu ile ilgili olarak çok fazla merak edilmektedir. Amerika vizesi bir takım incelemeler sonucunda çıkarılacağı için normal şartlarda en az 5 iş günü içerisinde veya 7 iş günü olarak bilinir. Ancak Amerika vizesi çıkış işlemleri sırasında Amerika vize işleri biriminde bir yoğunluk söz konusu ise bu süreç biraz daha uzun bir hale gelerek 20 güne kadar bile çıkabilir.

 Amerika vize talep belgelerinin hazırlanması ve bu belgelerin gerekli makamlardan alınması da biraz zamanınızı alabilir. Bu sebepten dolayı da Amerika vize işlemleri yapmak için son anı beklemeyip bir an önce harekete geçmenizde fayda vardır diyebiliriz. Zaten bu konu ile ilgili olarak En Hızlı Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi size yardımcı olacaktır

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button